Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2007

2-2 για τον ΠΑΟΚ

Ισόπαλος με 2-2 αναδείχτηκε ο Δικέφαλος στο παιχνίδι με τον ΌΦΗ σε ένα παιχνίδι που ήταν over απο το 8'!!! Οι ποδοσφαιριστές του Φ. Σάντος παρά το ότι μετά το γρήγορο γκολ του ΟΦΗ με τον Λεοζίνιο ανέκαμψαν γρήγορα και μετά από δύο λεπτά πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τέρματα των Βαγγελή και Κωνσταντινίδη δεν νίκησαν τελικά καθώς ο Κουνενάκης ισοφάρισε στο 36'

6΄ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Οι Κρητικοί ανοίγουν το σκορ με μακρινό σουτ του Λεοζίνιο
8΄ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει μα μερινό σουτ του Βαγγελή
9΄ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Δικέφαλος γυρίζει το ματς σε 2 λεπτά με κοντινό πλασέ του Κωσταντινίδη και η Τούμπα φλέγεται...
10΄ Ο Κωνσταντινίδης σεντράρει, ο Λάκης βρίσκει την μπάλα στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως την στέλνει ψηλά άουτ
17΄Σουτ του Λεοζίνιο η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φερνάντες
36΄ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Οι Κρητικοί ισοφαρίζουν με κεφαλιά του Κουνενάκη,μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Σίμιτς
Ημίχρονο 2-2
54΄Ο Σίμιτς εκτελεί ξανά κόρνερ ο Πόποβιτς μόνος του από την μικρή περιοχή, πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Φερνάντες.
55΄Ο Γεωργιάδης στη θέση του Ηλιάδη
65΄Ο Νουαφόρ στη θέση του Πόποβιτς
85΄ Λάκης εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Μπαλάφας, μόνος του στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ πιάνει την κεφαλιά όμως στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Πέερσμαν.